Ochrona dziedzictwa narodowego

Data publikacji 31.05.2011

Dobiegły końca warsztaty szkoleniowe poświęcone rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępczości przeciwko zabytkom. To wspólna inicjatywa ...

Ochrona dziedzictwa narodowego Dobiegły końca warsztaty szkoleniowe poświęcone rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępczości przeciwko zabytkom. To wspólna inicjatywa Szkoły Policji w Pile i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Przedsięwzięcie adresowane było do koordynatorów ds. zwalczania przestępczości przeciwko zabytkom wydziałów kryminalnych komend wojewódzkich Policji.

Ochrona dziedzictwa narodowego Warsztaty zostały zorganizowane m.in. w celu pogłębienia wiedzy z zakresu identyfikowania kategorii przedmiotów będących zabytkami, wykorzystania Internetu w rozpoznawaniu przestępczości przeciwko zabytkom oraz właściwego wykonywania czynności wykrywczych w tym zakresie. W charakterze prelegentów wystąpili przedstawiciele Wydziału Kryminalnego Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji: podinsp. Jan Mikołajczak - zastępca naczelnika wydziału oraz mł. insp. Mirosław Karpowicz ? radca oraz pan Marcin Goch ? starszy specjalista.

Ochrona dziedzictwa narodowego Ponadto w pierwszym dniu warsztatów w charakterze prelegentów wystąpili przedstawiciele instytucji oraz ośrodków akademickich zajmujący się problematyką ochrony zabytków, tj. pan Piotr Ogrodzki ? dyrektor oraz pani Monika Barwik z Ośrodka Ochrony Zbiorów Publicznych w Warszawie, pan Marcin Sabaciński z Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków, dr Kamil Zeidler i pani Magdalena Marcinkowska z Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr Maciej Trzciński z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ochrona dziedzictwa narodowego Nad organizacją i sprawnym przebiegiem warsztatów czuwali: nadkom. Marzena Brzozowska ? kierownik i kom. Leszek Bieliński wykładowca z Zakładu Kryminalistyki Szkoły Policji w Pile oraz mł. asp. Witold Wójcik specjalista Wydziału Kryminalnego Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Ochrona dziedzictwa narodowego Ochrona dziedzictwa narodowego Ochrona dziedzictwa narodowego Ochrona dziedzictwa narodowego

(29.01.10)