Szkoła w roku 2009 - część IV

Data publikacji 31.05.2011

Ważnym elementem wychowawczym jest rozwijanie i propagowanie kultury fizycznej, m.in. poprzez organizację i udział w masowych imprezach sportowych.

Szkoła w roku 2009 - część IV Ważnym elementem wychowawczym jest rozwijanie i propagowanie kultury fizycznej, m.in. poprzez organizację i udział w masowych imprezach sportowych. W minionym roku Szkoła była współorganizatorem: Biegu o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile w ramach 19. Międzynarodowego Maratonu Philips'a i Mistrzostw Policji w Półmaratonie, XI Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych. Szkoła w roku 2009 - część IV Niezależnie od tego reprezentanci Szkoły brali udział w imprezach organizowanych na terenie kraju - do najważniejszych należały: udział w XIII Biegu o Nóż Komandosa w Lublińcu, czy udział szkolnej drużyny w zawodach strzeleckich.

Szkoła w roku 2009 - część IV W 2009 roku zrealizowano różnego rodzaju przedsięwzięcia o charakterze kulturalno - oświatowym. Działania te adresowane były nie tylko do słuchaczy i kadry Szkoły, ale także do mieszkańców Piły i powiatu. W minionym roku zorganizowano wiele prelekcji, występów artystycznych i koncertów. W szkolnej galerii sztuki AKWARIUM odbyło się 8 wernisaży sztuki. Właśnie tam pokazywane były m.in. prace malarskie, fotograficzne, rysunki dzieci pochodzące z II Miejskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie - "Bezpieczny Trzecioklasista" oraz Miejskiego Konkursu Plastycznego - Z Policją bezpiecznie. Szkoła w roku 2009 - część IV Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa malarstwa Tatiany Pieniążkowskiej, której otwarcie uświetnił występ tenora, solisty Opery Śląskiej w Bytomiu - Dawida Różańskiego. Oprócz tego, swoją działalność kontynuował zespół AWANS, złożony z uzdolnionych muzycznie słuchaczy oraz opiekujących się nimi wykładowców.

Szkoła w roku 2009  część IV Warto wspomnieć, że w grudniu 2009 roku Szkoła otrzymała nagrodę przyznaną przez prezydenta Piły w uznaniu twórczej i organizacyjnej działalności w sferze upowszechniania kultury oraz działalności społecznej na rzecz mieszkańców Piły. Szkoła w roku 2009  część IV Wzorem lat ubiegłych, w Szkole prężnie działali wolontariusze, którzy chętnie odwiedzali współpracujące ze Szkołą jednostki: Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze CARITAS w Pile, czy pilską Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo-Wychowawcza. Z podopiecznymi tej ostatniej placówki, tradycyjnie już rozgrywane były mecze piłkarskie, pomiędzy wychowankami a słuchaczami.

Szkoła w roku 2009  część IV Szkolni wolontariusze włączali się w udział różnych akcji: Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, podczas której policjanci czytali bajki małym pacjentom oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Pile. W minionym roku, policyjni wolontariusze spędzili ze swoimi podopiecznymi wiele godzin, bawiąc się, towarzysząc im na spacerach i otaczając opieką.

Szkoła w roku 2009  część IV Słuchacze, kadra i pracownicy Szkoły wzięli także udział w siedmiu akcjach honorowego oddawania krwi, oddając ponad 100 litrów tego cennego leku i niosąc pomoc wszystkim potrzebującym. Warto dodać, że podczas niedawno obchodzonego 90-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, Szkoła otrzymała z rąk prezesa Zarządu Rejonowego PCK, Bogdana Kienczkowskiego podziękowanie za wieloletnie szczególne zasługi w realizacji idei Polskiego Czerwonego Krzyża.

(26.01.10)