Szkoły średnie w Szkole Policji

W grudniu 2019 roku, kilkudziesięciu uczniów z Technikum nr 3 w Chojnicach oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu zwiedziło Szkołę oraz jej obiekty.

Celem wizyt było zapoznanie młodzieży ze specyfiką funkcjonowania szkoły policyjnej, systemem szkolenia policjantów oraz bazą dydaktyczną placówki. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w następujących zajęciach:

• kryminalistyka – obejmujących prezentację walizki kryminalistycznej i zadań technika kryminalistyki, zajęcia przeprowadzili st. asp. Artur Pinkowski, asp. Jacek Cyran i asp. szt. Marcin Mańczak, wykładowcy Zakładu Prawa i Kryminalistyki,
  • z zakresu szkolenia strzeleckiego połączone ze zwiedzaniem obiektów sportowych – zrealizowanych przez podinsp. Wiolettę Matuszczak-Kwiatkowską, nadkom. Roberta Zagorowskiego, asp. szt. Piotra Kapuścińskiego, mł. asp. Mateusza Borowskiego, wykładowców Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych,
  • prezentujących system szkolenia policjantów służby kryminalnej i wybranych elementów bazy dydaktycznej – poprowadzonych przez nadkom. Adrianę Niemczuk-Gorgoń i asp. Magdalenę Pałys z Wydziału Prezydialnego.

Ponadto zwiedzającym przedstawiono historię budynku Szkoły oraz procedurę rekrutacyjną dla osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji.

WP/ Magdalena Pałys

• Szkoły średnie w Szkole Policji