Konkurs "Policjanci w służbie historii"

Instytut Pamięci Narodowej wraz z Komendą Główną Policji organizuje 4. edycję konkursu pt.„Policjanci w służbie historii”. Edycja ta został objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników, które w programie nauczania zawierają przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, tzw. „klasy policyjne”. Komenda Główna policji jako nagrodę II stopnia ufunduje dwudniowy pobyt w jednej ze szkół Policji w trakcie którego młodzieży zostanie zaprezentowane szkolenie policyjne. Ważne terminy:

  • Zgłoszenie poprzez rejestrację zespołu na platformie internetowej konkursu: https://policjanciwhistorii.ipn.gov.pl do dnia 10 stycznia 2020 roku
  • Założenie konta na platformie i rejestracja zespołu będą możliwe przez cały czas trwania konkursu, zespoły zgłoszone po 10 stycznia 2020 roku nie będą miały możliwości udziału w warsztatach
  • Do dnia 13 stycznia 2020 roku na stronie konkursu ogłaszana jest lista zespołów, które zakwalifikowały się do udziału w warsztatach.
  • Warsztaty odbędą się pomiędzy 16 stycznia 2020 roku a 28 lutego 2020 roku.

Szczegóły konkursu w regulaminie → http://pila.szkolapolicji.gov.pl/download/301/201170/Regulamin-Konkursu-Policjanci-w-sluzbie-historii.pdf

 

WP/ Magdalena Pałys

Powrót na górę strony