Za pan brat z entomologią sądową - 2019 - Szkoła Policji w Pile

Za pan brat z entomologią sądową

Jakie ślady na miejscu zdarzenia pozostawiają muchówki? Jaką rolę odgrywają chrząszcze? Czy motyle spełniają odrębne funkcje? I nie jest to wstęp do felietonu przyrodniczego…

Te pytania nie pozostaną bez odpowiedzi, gdy zadamy je odpowiedniej osobie. Nie przejdzie obok nich obojętnie pasjonat entomologii sądowej kom. dr Paweł Leśniewski, specjalista techniki kryminalistycznej, biegły sądowy w dziedzinie: kryminalistyka o specjalności identyfikacja i ujawnianie śladów entomologicznych, a co dla nas najważniejsze – wykładowca Zakładu Prawa i Kryminalistyki. Zaproszenie z Pracowni Biologii i Entomologii Sądowej Uniwersytetu Wrocławskiego przyjął bez wahania. W połowie listopada wygłosił tam niezwykle interesujący wykład pt. „Co o owadach na zwłokach powinien wiedzieć dochodzeniowiec i śledczy? Studium przypadku”.

Seminarium skierowane było do społeczności studenckiej, naukowej oraz przedstawicieli policji. Drugiego dnia wygłosił kolejny wykład w ramach posiedzenia Polskiego Towarzystwa Medyków Sądowych i Kryminologii, którego członkiem jest inicjator spotkania – dr hab. inż. Maciej Kadej. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu naszego wykładowcy, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wiemy przecież, że o niemych „świadkach” – owadach na zwłokach ludzkich - opowiada z ogromną pasją. Kto tego wysłucha, nigdy nie zapomni.

 

WP/ Magdalena Pałys

  • Za pan brat z entomologią sądową
  • Za pan brat z entomologią sądową
  • Za pan brat z entomologią sądową