Kursy specjalistyczne

W ostatni piątek zakończyły się kursy specjalistyczne dla rzeczników dyscyplinarnych oraz z zakresu taktyki i techniki przesłuchań.

W pierwszym w tym roku szkoleniu dla rzeczników dyscyplinarnych przeszkolonych zostało 18 funkcjonariuszy z garnizonów: lubuskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W kursie uczestniczyli policjanci, którzy w jednostkach terenowych prowadzą czynności wyjaśniające oraz postępowania dyscyplinarne.

Uczestnicy szkolenia z zakresu taktyki i technik przesłuchań, podczas 5 dni zgłębiali wiedzę z zakresu komunikacji, umiejętności prowadzenia rozmów, zadawania pytań oraz wywiadu poznawczego. Podczas kursu poruszone zostały przede wszystkim kwestie związane z taktyką przesłuchań świadków i podejrzanych oraz elementy psychologii.

Doskonalenia zawodowe prowadzone były przez funkcjonariuszy Szkoły i zostały bardzo wysoko ocenione.

WP/ Magdalena Pałys

• Kurs specjalistyczny