Noc detektywów

5 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile, zorganizowana została Noc bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Wzięli w niej udział wykładowcy Zakładu Prawa i Kryminalistyki Szkoły Policji w Pile: kom. Paweł Leśniewski - biegły sądowy w dziedzinie kryminalistyki o specjalności ujawniania i zabezpieczania śladów entomologicznych oraz st. asp. Artur Pinkowski.

Dzieci, młodzież oraz rodzice mogli otrzymać lub samodzielnie wykonać pamiątkową daktyloskopię, dowiedzieć się co zawiera walizka kryminalistyczna oraz  jakie metody wykorzystywane są podczas ujawniania śladów.

Spotkanie z naszymi specjalistami przybliżyło realia pracy w Policji. Uczestnicy chętnie zadawali pytania z dziedziny badania miejsca zdarzenia oraz z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali informacji o wybranych tajnikach pracy policyjnych techników kryminalistyki.

*zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

WP/ Magdalena Pałys

• Noc detektywów