Sto strzałów na stulecie polskiej policji

14 września 2019 roku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Służb Mundurowych w biathlonie policyjnym pod hasłem „Sto strzałów na stulecie polskiej Policji”.

Młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych Szkoły Policji w Pile nadkom. Mateusz Pałys miał zaszczyt wziąć udział w tym wydarzeniu reprezentując drużynę wyłonioną z kadry powołanej przez Komendanta Głównego Policji.

Na co dzień nadkom. Mateusz Pałys prowadzi zajęcia z zakresu taktyki i technik interwencyjnych oraz wyszkolenia strzeleckiego. Od wielu lat jest aktywnym sportowcem. Trenuje między innymi biegi, w tym maratony oraz sztuki walki. Wielokrotnie brał udział w zawodach, na których osiągał znaczące sukcesy.

We wspomnianych mistrzostwach nadkom. Mateusz Pałys indywidualnie wywalczył III miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn oraz I miejsce w klasyfikacji członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Zespół, którego był liderem zdobył I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzostwa były doskonałą okazją do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, integracji i umocnienia relacji pomiędzy współpracującymi na co dzień służbami. Sprzyjały  również popularyzacji strzelania i aktywności fizycznej – niezbędnych do skutecznego i bezpiecznego pełnienia służby.

WP/Magdalena Pałys

• Sto strzałów na stulecie polskiej Policji