Uczestnicy półkolonii zwiedzali Szkołę Policji w Pile

Pomimo, że wakacje rozpoczęły się już na dobre, nadal nie brakuje chętnych na wycieczki do Szkoły Policji w Pile. W czwartek, 11 lipca, w murach Szkoły gościliśmy grupę ponad stu dzieci z półkolonii organizowanych przez Oratorium św. Jana Bosko działające przy parafii pod wezwaniem św. Rodziny w Pile.

Ze względu na dużą liczebność grupy, dzieci zostały podzielone na trzy zespoły. Plan zwiedzania, dla każdej z grup, obejmował punkty takie jak: szkolna galeria sztuki „Akwarium”, w której dzieci obejrzały wystawę maskotek policyjnych, sala daktyloskopii, gdzie asp. szt. Małgorzata Krzyżan opowiedziała o technikach ujawniania śladów i wszystkim chętnym wykonała pamiątkową daktyloskopię, obiekty sportowe Szkoły, w tym: sala do ćwiczeń, siłownia kryta, siłownia wewnętrzna oraz boisko. Dzieci odwiedziły także strzelnicę krytą gdzie asp. szt. Sławomir Jurczyński opowiedział uczestnikom wycieczki o zajęciach ze strzelania oraz o zasadach bezpieczeństwa, jakich należy na strzelnicy bezwzględnie przestrzegać.

SP