Słuchacze Szkoły Policji w Pile zdobywają doświadczenie na bydgoskich, włocławskich i pilskich ulicach

Na przełomie minionego weekendu słuchacze Szkoły Policji w Pile pełnili służbę patrolową w ramach praktyk zawodowych na kursie podstawowym. Pod czujnym okiem doświadczonych policjantów z bydgoskiej, włocławskiej i pilskiej komendy, młodzi adepci zdobywali praktyczne doświadczenie zawodowe.


39 słuchaczy Szkoły Policji w Pile wraz z doświadczonymi funkcjonariuszami prewencji i ruchu drogowego od czwartku (27.06) do poniedziałku (01.07) pełnili służbę w patrolach pieszych i zmotoryzowanych na ulicach Bydgoszczy, Włocławka i Piły. Pod czujnym okiem policjantów z wymienionych komend, słuchacze pilskiej Szkoły Policji wzbogacali swoje doświadczenie związane z przeprowadzaniem interwencji, czy reagowaniem na popełnione przestępstwa i wykroczenia.


Dzięki tej formie praktyk, możliwe jest wystawienie większej liczby patroli, których obecność wpływa na poprawę poczucia bezpieczeństwa wśród obywateli.

 

KMP we Włocławku/Sebastian Wegner