Profilaktyka kontrterrorystyczna

Na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego, w Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance gościł podinsp. Tomasz Ratajczak, wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych pilskiej Szkoły Policji. Spotkania z uczniami klas I odbyły się w ramach edukacji kontrterrorystycznej, a ich tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo na terenie szkoły.

Poruszona została problematyka właściwego zachowania się w sytuacjach kryzysowych związanych z wzięciem zakładnika, pojawieniem się w szkole „aktywnego strzelca” oraz informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. W trakcie zajęć wyemitowano i omówiono materiał filmowy „Atak terrorystyczny na szkołę”. Spotkania zakończyły dyskusje dotyczące prezentowanych zagadnień, w czasie których zwrócono szczególną uwagę na potrzebę wypracowania i doskonalenia właściwych odruchów oraz stosowania się do procedur bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem, a biorąca w nich udział młodzież, wychowawcy oraz pedagog szkolny aktywnie w nich uczestniczyli.

ZPiTI/Sebastian WEGNER