Zajęcia dla uczniów klas mundurowych

W dniach 21-23 maja odbyła się druga w tym roku i druga w historii Szkoły, wycieczka o charakterze szkoleniowym, skierowana do uczniów klas o profilu policyjnym. Tym razem w murach Szkoły gościliśmy uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Komornicy.

Podobnie jak poprzednim razem, uczniowie podczas trzydniowej wizyty zwiedzili budynek Szkoły oraz uczestniczyli w przygotowanych przez wykładowców Szkoły Policji w Pile zajęciach. Dla licealistów zorganizowane zostały zajęcia praktyczne i teoretyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, wybranych czynności techniczno-kryminalistycznych, podstaw ruchu drogowego oraz entomologii sądowej i oględzin. Celem wizyty było przybliżenie młodzieży zawodu policjanta, ze szczególnym uwzględnieniem pracy techników kryminalistyki. Tego typu spotkania stanowią również okazję do promowania zawodu policjanta wśród potencjalnych kandydatów do służby w Policji.

SP/Paulina Politowska