Festyn z Policją

W ramach edukacji oraz przybliżania specyfiki zawodu policjanta, wykładowcy oraz słuchacze Szkoły Policji w Pile chętnie uczestniczą w różnego rodzaju spotkaniach, festynach, czy piknikach rodzinnych. Takie wydarzenie miało miejsce również w ubiegłym tygodniu.

W dniu 19 maja 2019 roku podczas III Rodzinnego Pikniku Strażackiego na stadionie przy ul. Okrzei w Pile, swoje stanowisko wystawiła Szkoła Policji w Pile. Prezentowano sposoby zabezpieczania śladów kryminalistycznych oraz inny sprzęt wykorzystywany przy zabezpieczaniu miejsca zdarzenia.  Przez cały czas trwania pikniku stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, jak i dorosłych.

Po raz pierwszy, dla tak dużej publiczności koncert zagrał zespół AWANS z pilskiej Szkoły Policji. Bogaty i ciekawy repertuar utalentowanych słuchaczy szkoleń podstawowych mieli przyjemność wysłuchać mieszkańcy naszego miasta i powiatu.

SP/ Sebastian WEGNER