Inauguracja XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych

XI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile, nieoficjalnie rozpoczął się już w niedzielę. W ramach odprawy technicznej, w której udział wzięli kierownicy drużyn, omówiony został program tegorocznej edycji Turnieju, przedstawiono zasady przeprowadzania konkurencji oraz wylosowano numery startowe. Oficjalne otwarcie Turnieju, z udziałem Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej oraz Zastępców Komendanta Szkoły: mł. insp. Michała Kominowskiego i nadkom. dra Marcina Druszcza, a także prezentacja drużyn odbyły się dzisiaj rano w szkolnej auli.

O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2019” rywalizują w tym roku 23 reprezentacje szkół z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w XI finale, w drodze eliminacji przeprowadzonych 6 marca, zakwalifikowali się uczniowie reprezentujący szkoły z: Białobrzegów, Czarnkowa, Częstochowy, Gdańska, Gniezna, Gościna, Gromnika, Jarocina, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Lubomierza, Malborka, Marcinkowic, Piły, Poznania, Prószkowa, Radoryża Smolanego, Słupska, Suwałk, Torunia, Wadowic, Wrocławia, Wyszkowa. W sumie w Turnieju bierze udział 92 uczestników i kierownicy drużyn reprezentujący zakwalifikowane szkoły.

Podczas trwających dwa dni zmagań, drużyny uczestniczą w:

  • teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy;
  • teście umiejętności strzeleckich;
  • teście sprawności fizycznej (tor przeszkód);
  • sprawdzianie obejmującym ogólną wiedzę o Policji.

Zaraz po rozpoczęciu rozegrane zostały dwie pierwsze konkurencje - test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i test umiejętności strzeleckich, w których udział wzięły dwuosobowe zespoły każdej z reprezentacji. Od południa, drużyny w pełnych składach, w szkolnej hali sportowej, mierzą się w kolejnej z turniejowych konkurencji, jaką jest test sprawności fizycznej (tor przeszkód). Wieczorem, dla uczestników Turnieju, zorganizowany zostanie wieczór integracyjny, w ramach którego wystąpi szkolny zespół muzyczny Awans oraz grupa tancerzy z pilskiego studia tańca Beezone. Dodatkowo, w szkolnej galerii sztuki Akwarium, dostępna będzie wystawa policyjnych maskotek.

Drugiego dnia Turnieju, w godzinach porannych rozpocznie się ostania konkurencja, jaką będzie sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji. W tym samym czasie odbędzie się również spotkanie kierowników drużyn z sędzią głównym oraz przedstawicielem Komendy Głównej Policji.

Tegoroczny Turniej, po raz trzeci w jego historii, został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Patronat medialny nad Turniejem objął magazyn „Policja 997”.

XI edycja Turnieju została również wpisana w Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

 

Paulina Politowska

 

Powrót na górę strony