Nie strasz dziecka policjantem

„Bądź grzeczny, bo zabierze cię Pan Policjant!” – zdarza ci się tak mówić? Zastanów się, czy w ten sposób właśnie nie przyczynisz się do nieszczęścia, gdy twoje dziecko rzeczywiście będzie potrzebowało pomocy.


Tylko pozytywne relacje zwiększają szanse na to, że młody człowiek w razie kłopotów sam przyjdzie do nas i opowie o swoim problemie. Czasem jednak bywa tak, że najbliższych nie ma przy dziecku, a konsekwencją powyższych haseł może być mechanizm obawy przed poinformowaniem policjanta o tym co się  wydarzyło.

Na dzień dzisiejszy Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną. Biorąc powyższe pod uwagę, asp. sztab. Tomasz Skręta ze Szkoły Policji w Pile przeprowadził z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile pogadankę na temat specyfiki pracy policjantów, zadań w codziennej służbie, jak i przyjaznego nastawienia funkcjonariuszy do problemów młodych ludzi. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie w grupie, czego konsekwencją była duża liczba pytań do prowadzącego.

SP/Sebastian Wegner

 

Powrót na górę strony