Wspólne szkolenie policjantów PG oraz funkcjonariuszy KAS

Zajęcia przeprowadzili Jakub Pepłoński - kierownik ds. współpracy z organami ścigania Grupy Allegro oraz Tomasz Wawrzkowicz z Grupy Olx.


Klasyczne oszustwa, kradzieże kont/tożsamości, oszustwa związane z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu, Program Ochrony Kupujących, bezpieczeństwo transakcji internetowych, system komunikowania się organów ścigania z Działem Bezpieczeństwa Grupy Allegro i Grupy Olx, a także metody zbierania informacji o oszustach - to zagadnienia, które zostały poruszone podczas prelekcji zorganizowanej w dniu 15 marca br. przez Zakład Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile. Jej uczestnikami byli słuchacze pierwszej w tym roku edycji kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu Delegatura w Pile.


Do zadań Grupy Allegro oraz Grupy Olx należy przygotowywanie analiz w sprawach prowadzonych przez organy ścigania, współpraca i pomoc przy realizacjach, reprezentowanie serwisu przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości, sporządzanie materiałów na potrzeby organów kontroli podatkowej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i ochrony środowiska oraz działalność edukacyjna, czego dowodem była właśnie wizyta naszych gości w Szkole Policji w Pile.

ZSK/Sebastian Wegner
 

Powrót na górę strony