„Lider Sukcesu 2018” dla Szkoły Policji w Pile

Zarząd Powiatu w Pile, na mocy uchwały nr 40.2019 z dnia 29 stycznia 2019 r., nadał Szkole Policji w Pile honorowy tytuł „Lidera Sukcesu 2018” w kategorii „Edukacja i Nauka”. Statuetkę, podczas jubileuszowej gali, odebrała delegacja Szkoły Policji w Pile na czele z Panią Komendant insp. Beatą Różniak-Krzeszewską.

Piętnasta edycja gali „Liderów sukcesu” – nagród ustanowionych i przyznawanych od 2004 roku przez Zarząd Powiatu w Pile, odbyła się w piątek 1 marca. Nasza Szkoła, po raz pierwszy w historii, została uhonorowana tytułem „Lidera Sukcesu” w kategorii „Edukacja i Nauka”. Statuetkę, z rąk Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, odebrała delegacja Szkoły Policji w Pile na czele z Panią Komendant insp. Beatą Różniak-Krzeszewską. W gali uczestniczyli również przedstawiciele kadry i funkcjonariuszy Szkoły: podinsp. Jacek Słoński, nadkom. Artur Mazur, asp. szt. Sławomir Jurczyński oraz mł. asp. Magdalena Pałys.

Do nominacji w kategorii „Edukacja i Nauka” niewątpliwie przyczyniły się działania naszych funkcjonariuszy na rzecz edukacji dzieci i młodzieży oraz budowa akademika dla słuchaczy pilskiej Szkoły Policji. Jak można było usłyszeć podczas krótkiego filmu promującego naszą placówkę: „Szkoła Policji w Pile to jednostka, która poza szkoleniem funkcjonariuszy z całego kraju, organizuje również międzynarodowe konferencje i szkolenia z zakresu przestępczości gospodarczej, w cyberprzestrzeni, przy współpracy z Interpolem i innymi międzynarodowymi organizacjami policyjnymi. Słynie również z organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. (…) Ponadto wykładowcy Szkoły edukują dzieci i młodzież z zasad bezpieczeństwa, a kursanci uczestniczą np. w licznych zbiórkach krwi. W tym roku dla słuchaczy będzie oddany nowy internat na 386 miejsc, który znakomicie wpisał się także w krajobraz miasta”.

Statuetka „Lidera Sukcesu” to ogromne wyróżnienie dla Szkoły Policji w Pile oraz wszystkich związanych z nią funkcjonariuszy i pracowników. To swoiste potwierdzenie tego, że władze powiatu dostrzegają naszą codzienną pracę i starania o poprawę warunków bytowych kształcących się funkcjonariuszy oraz współpracę z przedszkolami, szkołami powiatu pilskiego oraz seniorami, a także działania charytatywne.

 

Paulina Politowska

 

Powrót na górę strony