Wizyty przedszkolaków

W ramach prowadzonych od wielu lat działań na rzecz edukacji dzieci, Szkoła Policji w Pile regularnie gości wycieczki ze szkół i przedszkoli z regionu. W minionym tygodniu, 14 i 15 lutego, Szkołę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków – czterolatków z Przedszkola Publicznego nr 5 w Pile oraz pięcio- i sześciolatków z Publicznego Przedszkola w Krajence.

Podczas zwiedzania, dzieci uczestniczyły w zajęciach z udzielania pomocy poszkodowanym i przypomniały sobie ważne numery alarmowe, odwiedziły strzelnicę, gdzie mogły zobaczyć nie tylko to, jak wygląda takie pomieszczenie, ale również, jakie elementy zapewniają bezpieczeństwo podczas ćwiczeń strzeleckich. Poznały także tajniki pracy techników kryminalistyki i dowiedziały się kilku ważnych rzeczy związanych z zabezpieczaniem śladów. Jak zawsze, największą frajdę sprawiła dzieciom pamiątkowa daktyloskopia.

SP/Paulina Politowska