Szkolenie zawodowe podstawowe SZP IA/19

Za nami rozpoczęcie pierwszej tegorocznej edycji kursu zawodowego podstawowego SZP IA/19. Przez najbliższe 143 dni szkoleniowe funkcjonariusze z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczne wykonywanie czynności służbowych.

Rozpoczęcie pierwszej edycji szkolenia zawodowego podstawowego dla 85 nowo przyjętych policjantów odbyło się 15 stycznia 2019 r. w auli Szkoły Policji w Pile z udziałem: Zastępcy Komendanta ds. dydaktycznych mł. insp. Michała Kominowskiego, Zastępcy Komendanta ds. logistycznych nadkom. dra Marcina Druszcza oraz kadry szkoły.

Podczas 1141 godzin zajęć dydaktycznych policjanci zapoznają się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi: bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, poszukiwania osób i rzeczy, ujawniania sprawców przestępstw, skutecznego przeprowadzania interwencji policyjnych, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, taktyki i technik interwencji oraz odbędą przeszkolenie strzeleckie.
Po 7 miesiącach intensywnej nauki, szkolenie zakończy się egzaminem sprawdzającym wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczne wykonywanie czynności służbowych na podstawowych stanowiskach w pionie prewencji.

SP/Paulina Politowska  

Powrót na górę strony