Kultura kwitnie cały rok - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Kultura kwitnie cały rok

Data publikacji 08.06.2011

Po ubiegłorocznych sukcesach w wolontariacie - trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie BARWY WOLONTARIATU i kulturze ...

Kultura kwitnie cały rok Po ubiegłorocznych sukcesach w wolontariacie - trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie BARWY WOLONTARIATU i kulturze - nagroda od Starosty Pilskiego za wprowadzanie innowacyjnych idei w upowszechnianiu kultury, przyszedł czas na kolejne wyróżnienie. Tym razem, Szkoła znalazła się w gronie laureatów dorocznych nagród Prezydenta Miasta Piły za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury w 2009 roku. Kultura kwitnie cały rok Nagrodę otrzymaliśmy w uznaniu twórczej i organizacyjnej działalności w sferze upowszechniania kultury oraz działalności społecznej na rzecz mieszkańców Piły. To zaszczytne wyróżnienie z rąk Prezydenta Zbigniewa Kosmatki odebrał Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Pilskim Domu Kultury.

Kultura kwitnie cały rok Szkoła od lat prowadzi politykę otwartości, której jednym z elementów jest działalność kulturalna. Poprzez kulturę, Szkoła w artystycznej formie propaguje hasła prewencji kryminalnej oraz promuje i upowszechnia twórczość artystyczną. Adresatami działalności kulturalnej są nie tylko słuchacze i kadra Szkoły, ale w równym stopniu mieszkańcy Piły i innych miejscowości wielkopolskich.

W Szkole prężnie działa Galeria Sztuki AKWARIUM, w której w ciągu ostatnich trzech lat zorganizowano 34 wystawy. W roku 2009 było ich 8. Do historii przeszedł już tegoroczny występ solisty Opery Śląskiej w Bytomiu, tenora Dawida Różańskiego, podczas wernisażu wystawy Tatiany Pieniążkowskiej.

Kultura kwitnie cały rok W Szkole działa także zespół AWANS złożony z uzdolnionych muzycznie policjantów - słuchaczy Szkoły. AWANS wielokrotnie grał dla mieszkańców Piły i powiatu pilskiego, a także podczas ogólnopolskich uroczystości. "Śpiewający policjanci" występowali m.in. w czasie Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Policyjnym KLASA POLICYJNA 2009, podczas Święta Pieczonego Ziemniaka w Domu Pomoc Społecznej w Rzadkowie, obchodach Święta Policji, czy też dając wzruszające koncerty pożegnalne dla odchodzących kompanii.

Ciekawym przedsięwzięciem w tegorocznej dzielności kulturalnej Szkoły była realizacja wykładów w ramach cyklu KNOW HOW (Wiemy jak). Były to spotkania ze specjalistami i pasjonatami z rozmaitych dziedzin nauki. Dzięki tego typu wykładom, ilustrowanym prezentacjami multimedialnymi, wszyscy przybyli mieli okazję spotkać się m.in. ze znanym pasjonatem dziejów Piły Janem Szwedzińskim, poznać historię munduru i Szkoły czy też dowiedzieć się wielu innych rzeczy.

Kultura kwitnie cały rok Oprócz wystaw i występów artystycznych, w Szkole odbywały się koncerty - m.in. Chóru HALKA z Pilskiego Domu Kultury czy grupy muzycznej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile. Szkoła aktywnie włączyła się w działania kulturalne na rzecz miasta, m.in. biorąc udział w III Festiwalu Nauki PWSZ, MARYJKACH, czy też IV Marszu Zdrowia. Szkolni wolontariusze wielokrotnie odwiedzali zaprzyjaźnione placówki, a krwiodawcy oddali w tym roku ponad 100 litrów tego najcenniejszego leku.

W mijającym roku Szkoła była także współorganizatorem wielu imprez, np. I edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Policyjnym KLASA POLICYJNA 2009 ROKU czy II Miejskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Bezpieczny Trzecioklasista oraz Miejskiego Konkursu Plastycznego Z Policją bezpiecznie.

Kultura kwitnie cały rok Warto również dodać, że szkolna animatorka kultury, pani Anna Fons odebrała z rąk Starosty Pilskiego Tomasza Bugajskiego list gratulacyjny za upowszechnianie twórczości artystycznej oraz działania kulturalne w powiecie pilskim.

(17.12.09)