Konferencja w Rokosowie - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Konferencja w Rokosowie

Data publikacji 08.06.2011

W Rokosowie, małej miejscowości oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów na południe od Poznania, przez dwa dni rozmawiano o sprawach ważnych ...

Konferencja w Rokosowie W Rokosowie, małej miejscowości oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów na południe od Poznania, przez dwa dni rozmawiano o sprawach ważnych nie tylko dla Wielkopolski, ale również dla całego kraju, a nawet Europy. Konferencja, o której mowa, poświęcona była prezentacji systemu przeciwdziałania nieprawidłowościom i przestępstwom popełnianym na szkodę interesów finansowych RP i UE. Jej organizatorami byli: Ministerstwo Finansów, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Konferencja w Rokosowie W konferencji uczestniczyli m.in.: pełnomocnik rządu ds. zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, dyrektor Departamentu Ochrony Interesów Finansowych Unii Europejskiej Ministerstwa Finansów, komendant wojewódzki Policji w Poznaniu. Szkolę reprezentowało dwóch wykładowców: podinsp. Krzysztof Wróblewski z Zakładu Prawa oraz kom. Leszek Bieliński z Zakładu Kryminalistyki.

W trakcie spotkania dokonano wymiany doświadczeń dotyczących procedury pozyskiwania środków z Unii Europejskiej oraz określono kierunki i możliwości dalszej współpracy związanej z ujawnianiem i zwalczaniem nieprawidłowości i przestępstw przy pozyskiwaniu unijnych środków.

(10.12.09)