PPWDS po raz ostatni - 2009 - Szkoła Policji w Pile

PPWDS po raz ostatni

Data publikacji 08.06.2011

Po raz ostatni w tym roku na szkoleniu spotkali się policjanci wykonujący zadania służbowe w warunkach działań specjalnych, by doskonalić swoje umiejętności ...

PPWDS po raz ostatni Po raz ostatni w tym roku na szkoleniu spotkali się policjanci wykonujący zadania służbowe w warunkach działań specjalnych, by doskonalić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych stanach zagrożenia życia lub zdrowia. Zakres szkolenia obejmował m.in. postępowanie ratownicze na miejscu zdarzenia, resuscytację według standardów Europejskiej Rady Resuscytacji, postępowanie z poszkodowanym po urazach, postępowanie w sytuacjach nietypowych i przygotowanie poszkodowanego do ewakuacji.

PPWDS po raz ostatni Zajęcia miały głównie charakter ćwiczeń praktycznych, opartych na założeniach jak najbardziej zbliżonych do warunków rzeczywistych. Prowadzone były, z uwagi na efektywność, w małych grupach szkoleniowych (do 10 osób). Bilans tegorocznych szkoleń to sześć edycji i sześćdziesięciu przeszkolonych policjantów.

Szkolenie zyskało bardzo dobre recenzje jego uczestników. Głównie z uwagi na wysoki poziom kwalifikacji zawodowych prowadzących (w tym roku zajęcia prowadzili instruktorzy ratownictwa medycznego ? mł. asp. Sławomir Butkiewicz i mł. asp. Radosław Spychalski), ciekawą tematykę szkolenia i dobrze wyposażoną w specjalistyczny sprzęt medyczno-ratunkowy pracownię pierwszej pomocy.

PPWDS po raz ostatni PPWDS po raz ostatni PPWDS po raz ostatni PPWDS po raz ostatni

(07.12.09)