Szkolenie w terenie - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Szkolenie w terenie

Data publikacji 08.06.2011

Z oddalonego o 600 kilometrów Rzeszowa wrócili wczoraj wykładowcy Zakładu Kryminalistyki, którzy przeprowadzili dwudniowe szkolenie ...

Szkolenie w terenie Z oddalonego o 600 kilometrów Rzeszowa wrócili wczoraj kom. Wojciech Miś i asp. szt. Leszek Szplit, wykładowcy Zakładu Kryminalistyki, którzy przeprowadzili dwudniowe szkolenie dla funkcjonariuszy komórek dochodzeniowych województwa podkarpackiego. Tematyka szkolenia dotyczyła przeprowadzania podstawowych czynności technicznokryminalistycznych podczas oględzin miejsca zdarzenia bez udziału technika kryminalistyki.

Szkolenie w terenie W ramach zajęć przedstawione zostały wiadomości z zakresu daktyloskopii, biologii, fotografii oraz prowadzenia dokumentacji w postaci protokołu oględzin i szkiców kryminalistycznych. Zajęcia zostały podzielone na części teoretyczną i praktyczną. Szkolenie w terenie W trakcie prowadzonego szkolenia, wykładowcy starali się wyjaśnić problemy wynikające z przeprowadzanych czynności na miejscach zdarzeń. Ćwiczono m.in. ujawnianie i zabezpieczanie śladów kryminalistycznych za pomocą różnych środków, np. proszków daktyloskopijnych.

Zadaniem osób biorących udział w szkoleniu było także sporządzenie prawidłowej dokumentacji fotograficznej. Ponadto omówiono specyfikę prowadzenia czynności oględzinowych na miejscu wypadku drogowego.

(04.12.09)