Szkoła wolna od narkotyków i przemocy

Data publikacji 08.06.2011

Szkoła wolna od narkotyków i przemocy. Powyższe słowa stały się mottem najnowszej wystawy pokonkursowej otwartej w szkolnej galerii sztuki AKWARIUM.

Szkoła wolna od narkotyków i przemocy Szkoła wolna od narkotyków i przemocy. Powyższe słowa stały się mottem najnowszej wystawy pokonkursowej otwartej w szkolnej galerii sztuki AKWARIUM. Prezentowana wystawa jest efektem końcowym cyklu zajęć dla młodzieży klas drugich ?policyjnych? z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Szkoła wolna od narkotyków i przemocy Zajęcia te prowadzone były przez wykładowców z pilskiej Szkoły Policji oraz funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Ich tematyka dotyczyła szkodliwości środków i substancji psychotropowych, zagrożeń z nich wynikających, odpowiedzialności prawnej oraz skutków zażywania narkotyków.

Uczniowie wykonali 40 prac plastycznych, spośród których jury konkursowe przyznało sześć nagród głównych oraz cztery wyróżnienia:

I miejsce - Patryk Danielewicz (kl. IId)
         II miejsce - Klaudia Michalska (kl. IIb)
        III miejsce - Mateusz Marchut (kl. IId)
         IV miejsce - Natalia Kuszewska (kl. IIa)
          V miejsce - Patrycja Zachciał (kl. IIa)
         VI miejsce - Katarzyna Bilska (kl. IIc)

Wyróżnienia:

Sebastian Trznadel (kl. IId)
        Agnieszka Krakowiak (kl. IId)
        Patrycja Tadych (kl. IId)
        Joanna Chabluk (kl. IId)

Szkoła wolna od narkotyków i przemocy Laureaci otrzymali nagrody książkowe i gratulacje od obecnych na gali dyrektor Zespołu Szkół pani Marii Kubicy oraz komendanta Szkoły Policji insp. Jerzego Powieckiego.

O część artystyczną zadbała grupa muzyczna złożona z uczniów ZSP nr 2, która wystąpiła pod kierunkiem Mariusza Wesołowskiego. Występ młodych artystów spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności, którą stanowiła kadra Szkoły Policji oraz młodzież klas drugich ?policyjnych?.

Szkoła wolna od narkotyków i przemocy Szkoła wolna od narkotyków i przemocy Szkoła wolna od narkotyków i przemocy Szkoła wolna od narkotyków i przemocy

(30.11.09)