II edycja Turnieju Klas Policyjnych - przygotowania - 2009 - Szkoła Policji w Pile

II edycja Turnieju Klas Policyjnych - przygotowania

Data publikacji 08.06.2011

Rozpoczęliśmy już przygotowania do przyszłorocznej II edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzących klasy o profilu policyjnym.

II edycja Turnieju Klas Policyjnych - przygotowania Rozpoczęliśmy już przygotowania do przyszłorocznej II edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzących klasy o profilu policyjnym. Turniej wzorem I edycji zostanie zorganizowany wspólnie przez Szkołę Policji w Pile i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. KEN w Pile.

W I edycji Turnieju wzięło udział 16 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych, w których prowadzone są oddziały z klasami policyjnymi. Podczas dwóch dni zmagań turniejowych rozegrano trzy konkurencje:

  • Sprawdzian wiedzy,
  • Spektakl edukacyjno profilaktyczny,
  • Test sprawności fizycznej.

Najlepszą ?KLASĄ POLICYJNĄ ROKU 2009? została drużyna reprezentująca Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w GROMNIKU, II miejsca zajęła reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem, natomiast na III pozycji uplasowała się drużyna reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

Doświadczeniem I edycji zmodyfikowaliśmy regulamin Turnieju poprzez wprowadzenie nowej konkurencji turniejowej (test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej), natomiast spektakl edukacyjno-profilaktyczny stał się odrębną konkurencją, której wyniki nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej.

Obecnie w ramach Turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje:

  • Sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,
  • Test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
  • Test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Serdecznie zapraszamy Szkoły z całego kraju, które prowadzą klasy o profilu policyjnym do udziału w kwalifikacjach do Turnieju.

Poniżej zamieszczamy regulamin II edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzących klasy o profilu policyjnym.

Regulamin turnieju

(26.11.09)