Nowe spojrzenie

Data publikacji 08.06.2011

Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu, tak mawiał Marcel Proust, jeden z najwybitniejszych pisarzy francuskich XX wieku.

Nowe spojrzenie Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu, tak mawiał Marcel Proust, jeden z najwybitniejszych pisarzy francuskich XX wieku. Nowe spojrzenie na rzeczy znane do tej pory z seriali kryminalnych, odkryli właśnie uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Pile, którzy odwiedzili dziś naszą Szkołę.

Goście mieli okazję zapoznać się z praktyczną stroną pracy funkcjonariuszy i poznać tajniki policyjnego rzemiosła. Zwiedzili szkolną galerię sztuki AKWARIUM oraz bibliotekę, w której znajdują tysiące publikacji, po które każdego dnia sięga wielu policjantów odbywających szkolenie. Dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat historii Szkoły i jej budynku.

Młodzież obejrzała również salę pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie z zaciekawieniem wysłuchała krótkiej prelekcji. Największe wrażenie na gościach wywarła jednak sala daktyloskopii i możliwość wykonania odbitek linii papilarnych. Tutaj uczniowie obejrzeli także wzorcowe ślady traseologiczne i zapachowe oraz zapoznali się z zawartością walizki kryminalistycznej.

Nowe spojrzenie Nowe spojrzenie Nowe spojrzenie Nowe spojrzenie

(27.11.09)