Uprowadzenia osób po raz drugi - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Uprowadzenia osób po raz drugi

Data publikacji 08.06.2011

Rozpoczęła się druga edycja warsztatów szkoleniowych z zakresu działań operacyjno - wykrywczych w sprawach uprowadzeń osób ...

Uprowadzenia osób po raz drugi Rozpoczęła się druga edycja warsztatów szkoleniowych z zakresu działań operacyjno - wykrywczych w sprawach uprowadzeń osób w celu wymuszenia okupu. Jest to inicjatywa Wydziału Kryminalnego Biura Kryminalnego KGP oraz Szkoły Policji w Pile.

Uprowadzenia osób po raz drugi Warsztaty są adresowane do kierujących sekcjami (wydziałami) kryminalnymi lub dochodzeniowo ? śledczymi jednostek terenowych i mają na celu przygotowanie tych osób do prawidłowego reagowania oraz prowadzenia działań operacyjno ?wykrywczych w tym zakresie.

Program warsztatów przewiduje m. in. realizację zagadnień z zakresu wstępnych czynności wykrywczych po uprowadzeniu osoby, trybu postępowania (rozmowy) z osobą zgłaszającą uprowadzenie, współpracy z osobą pokrzywdzoną i postępowania w przypadku odmowy współpracy, wykorzystania oględzin miejsca porwania w czynnościach wykrywczych, trybu postępowania podczas negocjacji z osobami dokonującymi uprowadzenia. Ponadto w trakcie warsztatów prowadzone będą zajęcia praktyczne z udziałem negocjatorów policyjnych.

(25.11.09)