Jesienna wizyta przedszkolaków - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Jesienna wizyta przedszkolaków

Data publikacji 08.06.2011

Jak działa pędzel magnetyczny? Do czego służą młotek i obcęgi znajdujące się w walizce kryminalistycznej? Kto "ma nosa" do wykrywania śladów zapachowych?

Jesienna wizyta przedszkolaków Jak działa pędzel magnetyczny? Do czego służą młotek i obcęgi znajdujące się w walizce kryminalistycznej? Kto "ma nosa" do wykrywania śladów zapachowych? Jesienna wizyta przedszkolakówW jaki sposób przedszkolak może pomóc osobie nieprzytomnej? Tego wszystkiego mogły dowiedzieć się dzieci z Publicznego Przedszkola z Kaczor, które odwiedziły Szkołę.

Jesienna wizyta przedszkolakówDzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach z daktyloskopii, zabierając na pamiątkę odciski swoich linii papilarnych, poznały także działanie urządzenia biometrycznego i dowiedziały się wielu ciekawostek o pracy w Szkole.

Jesienna wizyta przedszkolakówNa korytarzach rozmawiały ze spotkanymi słuchaczami, pytając ich o trudy policyjnej służby i elementy umundurowania. Mali goście zwiedzili także szkolną aulę oraz galerię sztuki "Akwarium", w której na witrażach bezbłędnie odnaleźli herb Piły. W bibliotece, która była ostatnim punktem zwiedzania Szkoły, ogromne zainteresowanie wzbudziły ruchome regały, fenickie lustra i widoczne z okna drzewo "sandałowe".

Jesienna wizyta przedszkolaków Jesienna wizyta przedszkolaków Jesienna wizyta przedszkolaków Jesienna wizyta przedszkolaków

(27.10.09)