Razem przeciwko rakowi - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Razem przeciwko rakowi

Data publikacji 08.06.2011

Statystyki są przerażające. W Polsce rocznie odnotowuje się ponad 14 tysięcy zachorowań, a około 5 tysięcy kobiet umiera, głównie z powodu ...

Razem przeciwko rakowi Statystyki są przerażające. W Polsce rocznie odnotowuje się ponad 14 tysięcy zachorowań, a około 5 tysięcy kobiet umiera, głównie z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Codziennie około 35 osób dowiaduje się o chorobie nowotworowej. Co 6 minut gdzieś na świecie ktoś umiera na raka piersi. Ta okrutna choroba zbiera swoje żniwo, a przecież ponad 90% chorych ma szansę na wyleczenie, pod warunkiem wczesnego wykrycia schorzenia.

Razem przeciwko rakowi W celu uświadomienia mieszkańcom Piły rozmiaru zagrożenia, potrzeby profilaktyki zdrowotnej i systematycznych badań, już po raz czwarty zorganizowane zostały Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi. Uroczystości rozpoczęły się w Pilskim Domu Kultury, a następnie z placu Staszica wyruszył IV Marsz Zdrowia, którego uczestnicy udali się na pilski deptak. Razem przeciwko rakowi W marszu udział wzięła młodzież szkół ponadgimnazjalnych, pilskie amazonki, przedstawiciele władz i sympatycy akcji. W obchody, podobnie jak w ubiegłym roku włączyła się także Szkoła, którą reprezentowały słuchaczki wraz z pracownikami. Uczestnicy mieli przypięte różowe wstążeczki, których kolor symbolizuje wszystkie organizacje na świecie walczące z rakiem piersi.

Na pilskim deptaku odbył się happening, podczas którego rozdawano m.in. ulotki informacyjne. Każdy chętny mógł otrzymać instruktaż samobadania piersi oraz zbadać ciśnienie krwi i poziom cukru.

Razem przeciwko rakowi Razem przeciwko rakowi Razem przeciwko rakowi Razem przeciwko rakowi

(21.10.09)