Mały Wielki Skrzatusz - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Mały Wielki Skrzatusz

Data publikacji 08.06.2011

Jak wytłumaczyć fenomen Skrzatusza ? niewielkiej wsi, położonej nieopodal Piły, liczącej na co dzień niespełna 600 mieszkańców, która w ciągu kilku godzin ...

Mały Wielki Skrzatusz Jak wytłumaczyć fenomen Skrzatusza ? niewielkiej wsi, położonej nieopodal Piły, liczącej na co dzień niespełna 600 mieszkańców, która w ciągu kilku godzin potrafi zmienić się w tętniącą wielotysięcznym tłumem? Wbrew pozorom, odpowiedź jest prosta. Powodem, dla którego corocznie odwiedza to miejsce 60 tysięcy osób z różnych zakątków Polski i spoza jej granic, jest XVII-wieczne sanktuarium, w którym znajduje się figura Matki Boskiej Bolesnej. Mały Wielki Skrzatusz Tegoroczna pielgrzymka, połączona z odpustem diecezjalnym, odbyła się w 21. rocznicę koronacji cudownego wizerunku Matki Boskiej Bolesnej. Do północy z soboty na niedzielę trwało tu Diecezjalne Spotkanie Młodych, które zgromadziło blisko dwa tysiące młodych ludzi. W niedzielę wierni wzięli udział w odpustowej mszy świętej. Mały Wielki Skrzatusz Wśród licznie zgromadzonych, którzy postanowili uczestniczyć w uroczystościach odpustowych, byli także słuchacze Szkoły Policji w Pile. Ich zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa w sektorach, zabezpieczenie przemarszu orszaku procesyjnego oraz niesienie pomocy wszystkim, którzy jej potrzebowali.

Mały Wielki Skrzatusz Mały Wielki Skrzatusz Mały Wielki Skrzatusz Mały Wielki Skrzatusz

(14.09.09)