Inscenizacja rozprawy

Data publikacji 08.06.2011

Zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego dla policjantów kierujących zespołami oględzinowymi. Założenia organizacyjne programu szkolenia ...

Inscenizacja rozprawy Zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego dla policjantów kierujących zespołami oględzinowymi. Inscenizacja rozprawy Założenia organizacyjne programu szkolenia przewidują inscenizację rozprawy sądowej, do udziału w której zaproszeni zostali: sędzia Sądu Rejonowego w Pile Maciej Płóciennik, prokurator Janusz Głąbiewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie oraz prokurator Łukasz Bocianowski z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie.

Inscenizacja rozprawy Podczas rozprawy, w charakterze świadków, przesłuchiwano techników kryminalistyki oraz policjantów służby dochodzeniowo-śledczej - członków zespołów oględzinowych na okoliczność czynności wykonywanych w ramach kryminalistycznego badania miejsc różnych zdarzeń.

Inscenizacja rozprawy Założeniem inscenizacji było przygotowanie policjanta do wystąpienia przed sądem, a także zwrócenie uwagi na błędy popełniane na etapie prowadzenia i dokumentowania oględzin. Inscenizację poprzedziło spotkanie słuchaczy z sędzią, które było poświęcone podstawom prawnym przesłuchania policjanta, strukturze i przebiegowi rozprawy głównej.

(12.09.09)