Wybuch kontrolowany

Data publikacji 08.06.2011

Tradycją stało się już, że szkolenie specjalistyczne dla policjantów kierujących zespołami oględzinowymi przebiega w sposób niekonwencjonalny.

Wybuch kontrolowany Tradycją stało się już, że szkolenie specjalistyczne dla policjantów kierujących zespołami oględzinowymi przebiega w sposób niekonwencjonalny. Wybuch kontrolowany Do udziału w zajęciach praktycznych z zakresu oględzin miejsca zdarzenia wymagającego prowadzenia czynności w składzie rozszerzonym zaproszeni zostali eksperci z LK KWP w Poznaniu ? podinsp. Radosław Jądrzak i podkom. Sergiusz Błażejczak oraz specjalista zespołu minersko-pirotechnicznego SPAP KWP w Poznaniu.

Wybuch kontrolowany Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały wykładem nt. specyfiki kryminalistycznego badania miejsca wybuchu. Wybuch kontrolowany Słuchacze pracowali w czterech grupach, poddając badaniu miejsca, gdzie wcześniej pirotechnik wykonał wybuch wykorzystując przygotowane przez siebie urządzenia i ładunki wybuchowe. Pracę grup wspierali eksperci w dziedzinie fizykochemii.

Wybuch kontrolowany Ponadto nasi goście w ramach spotkań Koła Kryminalistycznego oraz zajęć dydaktycznych kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności operacyjno-rozpoznawcze omówili specyfikę kryminalistycznego badania miejsca wybuchu, prezentując przykłady realizowanych spraw oraz urządzenia i materiały wybuchowe.

Wybuch kontrolowany Wybuch kontrolowany Wybuch kontrolowany Wybuch kontrolowany

(12.09.09)