Data publikacji 08.06.2011

Właśnie oddaliśmy do rąk czytelników kolejną publikację zawodową, której autorami są wykładowcy naszej Szkoły - Leszek Bieliński i Wojciech Miś.

Warto przeczytać Właśnie oddaliśmy do rąk czytelników kolejną publikację zawodową, której autorami są wykładowcy naszej Szkoły - Leszek Bieliński i Wojciech Miś. ?Kryminalistyczno-procesowe zabezpieczanie śladów na miejscu zdarzenia?, bo taki tytuł nosi owa publikacja, poświęcona jest problematyce zabezpieczania różnego rodzaju śladów na miejscu zdarzenia. Autorzy przedstawili w niej przykładowe algorytmy czynności związanych z zabezpieczaniem wspomnianych śladów.

Cenną częścią pozycji jest również przedstawiony materiał poglądowy, uwzględniający przykłady prawidłowo zabezpieczonych śladów, jak również nieprawidłowości w tym zakresie. Przedstawiono także zasady bezpieczeństwa w trakcie przeprowadzania oględzin.

Adresatem publikacji są przede wszystkim policjanci służby dochodzeniowo-śledczej wykonujący samodzielnie czynności na miejscu zdarzenia. Publikacja jest również świetną pomocą dla słuchaczy podstawowych szkoleń zawodowych oraz słuchaczy odbywających szkolenia na kursach specjalistycznych w zakresie tematu kryminalistyczne badanie miejsca zdarzenia.

(09.09.09)