Zawiłości rynku kapitałowego

Data publikacji 08.06.2011

Miesiąc po tym, jak szkolne mury opuściła grupa 57 absolwentów, którzy przebywali tu w ramach kursu specjalistycznego z zakresu ...

Zawiłości rynku kapitałowego Miesiąc po tym, jak szkolne mury opuściła grupa 57 absolwentów, którzy przebywali tu w ramach kursu specjalistycznego z zakresu zwalczania przestępczości gospodarczej, już ich miejsce zajęło 34 słuchaczy, którzy w ciągu dwumiesięcznego pobytu będą zgłębiali tajniki funkcjonowania rynku kapitałowego, działanie różnych instytucji odpowiedzialnych za obrót papierami wartościowymi i posługujących się całym wachlarzem instrumentów finansowych.

Nieocenioną pomocą w poznawaniu wspomnianych elementów jest doświadczenie kogoś, kto od dawna zajmuje się tą problematyką. Taką osobą jest bez wątpienia mł. asp. Andrzej Norwa z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji, który juz po raz kolejny odwiedził Szkołę, aby podczas dwudniowego pobytu podzielić się swoją wiedzą.

Skupienie, jakie towarzyszyło zajęciom, a następnie aktywna dyskusja na nurtujące słuchaczy kwestie, dowodzi, że tematyka ta rodzi nieustannie wiele pytań, na które warto wspólnie szukać odpowiedzi, bo tylko w ten sposób jest szansa na ograniczenie przestępstw dokonujących się na rynku kapitałowym.

(02.09.09)