70 lat temu

Data publikacji 08.06.2011

Dokładnie 70 lat temu piątkowy poranek, podobnie jak dziś, zapowiadał kolejny piękny i słoneczny dzień. Wielu ludzi, pomimo dobiegających zewsząd informacji ...

70 lat temu Dokładnie 70 lat temu piątkowy poranek, podobnie jak dziś, zapowiadał kolejny piękny i słoneczny dzień. Wielu ludzi, pomimo dobiegających zewsząd informacji o przygotowaniach hitlerowskich Niemiec do ataku na Polskę, zapewne kładąc się spać w ostatni sierpniowy dzień, układało sobie w głowie plan dnia następnego. 70 lat temu Zadania, które trzeba wykonać w pracy, spotkania z przyjaciółmi, których nie widziało się podczas wakacyjnych miesięcy itp. Niestety, ów poranek, pomimo tego, że tak piękny, przyniósł, jak wiemy, nieszczęście dla milionów osób.

70 lat temu Właśnie dziś, 1 września, w rocznicę wybuchu II wojny światowej, współcześnie żyjący Polacy, oddają hołd tym wszystkim, którzy heroicznie bronili polskich granic, oddając za kraj najcenniejsze co mieli ? swoje życie. 70 lat temu W obchodach tych wzięła udział także Szkoła Policji w Pile poprzez wystawienie pocztu sztandarowego podczas mszy świętej, która została odprawiona w kościele p.w. Świętej Rodziny w Pile. Delegacja Szkoły z Zastępcą Komendanta, nadkom. Romanem Gryczką na czele, złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Tysiąclecia Polski i powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy.

70 lat temu 70 lat temu 70 lat temu 70 lat temu

(02.09.09)