W policyjnym kadrze

Data publikacji 08.06.2011

Według badań prawie trzy czwarte Polaków dobrze ocenia pracę Policji. Tak wysoki stopień zaufania z pewnością cieszy, stając się zachętą do jeszcze intensywniejszej pracy ...

W policyjnym kadrze Według badań prawie trzy czwarte Polaków dobrze ocenia pracę Policji. Tak wysoki stopień zaufania z pewnością cieszy, stając się zachętą do jeszcze intensywniejszej pracy na rzecz społeczeństwa. W policyjnym kadrze W bieżącym roku Policja obchodzi 90-lecie istnienia. Minione lata, to czas zbierania doświadczeń, codziennej służby, spotkań z ludźmi, którym pomagamy i mnóstwo wspomnień zapisanych w kadrze. W swoistej lekcji pamięci uczestniczyli słuchacze Szkoły oraz mieszkańcy Piły, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie zatytułowane Za mundurem. W policyjnym kadrze Spotkaniu towarzyszył wykład animatora kultury i historyka Anny Fons, która opowiedziała zgromadzonym m.in. o Policji kobiecej, działalności charytatywnej Policji czy policyjnym szkolnictwie w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Niezaprzeczalnym walorem, doskonale komponującym się z wykładem, była prezentacja multimedialna, na którą złożyły się fotografie W policyjnym kadrze ilustrujące historię polskiej Policji, umundurowanie, uzbrojenie, falerystykę, akty prawne oraz pocztówki. Materiały te są własnością jednego ze słuchaczy kursu specjalistycznego, członka Klubu Kolekcjonerów Policyjnych. Jego zbiory, liczące kilkaset zdjęć, eksponatów i dokumentów, są wynikiem wielu lat pracy i prawdziwej pasji.

(27.08.09)