Od Marysi do Marii

Data publikacji 08.06.2011

Maria to obecnie drugie pod względem popularności (po Annie) imię w Polsce, noszone przez ponad 750 tysięcy osób. Jego rodowód ma swoje korzenie w ...

Od Marysi do Marii Maria to obecnie drugie pod względem popularności (po Annie) imię w Polsce, noszone przez ponad 750 tysięcy osób. Jego rodowód ma swoje korzenie w języku hebrajskim, w którym znaczy ?ta, która daje pić?. Pomimo tego, że w kalendarzu można odnotować aż 62 dni, kiedy na jego kartach odnajdziemy to imię, to właśnie 15 sierpnia należy do tych, kiedy większość Marii obchodzi swoje imieniny.

Od Marysi do Marii W ubiegłą sobotę, już po raz kolejny, zorganizowano w Pile MARYJKI, czyli święto pań noszących to wyjątkowe imię. Impreza obyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Piły, a w jej organizację ponownie włączyła się nasza Szkoła. W ubiegłym roku dla solenizantek wystąpił zespół AWANS, a obecnie wykładowcy z Zakładu Kryminalistyki zorganizowali specjalne stoisko, na którym wszyscy chętni mogli wykonać pamiątkową daktyloskopię oraz zapoznać się z zawartością walizki kryminalistycznej ? pomocnej podczas przeprowadzania oględzin miejsca zdarzenia. Nasza ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno małych, jak i dużych Marii, ich dzieci i wnuków.

Od Marysi do Marii Na pilską wyspę licznie przybyli także mieszkańcy Piły, na których czekały rozmaite atrakcje. Na scenie wystąpili artyści z Teatru Muzycznego w Poznaniu, a wśród nich rodowity pilanin Mirosław Kin, z koncertem pt. Brunetki, blondynki ja wszystkie Was Maryjki... Od Marysi do Marii Oprócz wspomnianych artystów, publiczność obejrzała występ aktorki Teatru APART Łucji Szczelczyk, młodej wokalistyki Ewy Kryzy oraz orkiestry ANTKI z pobliskiego Białośliwia. Goście mieli również okazję do nauki zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podziwiali popisy tresury policyjnych psów służbowych, paralotniarzy rozsypujących płatki kwiatów, a także recytacje studentów Uniwersytetu III Wieku. Na koneserów i wielbicieli sztuki czekało spotkanie z Rosławem Marią Szaybo znanym artystą, plakacistą i fotografem.

Od Marysi do Marii Od Marysi do Marii Od Marysi do Marii Od Marysi do Marii

(17.08.09)