Słuchacz - absolwent - policjant

Data publikacji 08.06.2011

Po 146 dniach wytężonego szkolenia podstawowego, podczas którego każdy ze 140 słuchaczy kompanii II i IV musiał zdobyć wiedzę i umiejętności ...

Słuchacz - absolwent - policjant Po 146 dniach wytężonego szkolenia podstawowego, podczas którego każdy ze 140 słuchaczy kompanii II i IV musiał zdobyć wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu prawa karnego i prawa wykroczeń, komunikacji Słuchacz - absolwent - policjant interpersonalnej, prewencji, ruchu drogowego, informatyki, udzielania pierwszej pomocy, wyszkolenia strzeleckiego, a także taktyki i technik interwencji, przyszedł czas na weryfikację zdobytej przez nich wiedzy. Samo uczestnictwo w zajęciach nie wystarczy, aby zakończyć szkolenie i być policjantem. Słuchacz - absolwent - policjant Punktualnie o godz. 8.00 rozpoczął się egzamin, którego celem było sprawdzenie czy stan wiedzy słuchaczy jest na takim poziomie, aby mogli oni rozpocząć służbę w jednostkach terenowych Policji. Egzamin przeprowadzony został w oparciu o test wiedzy składający się z 80 pytań. Każde pytanie testu składało się z trzonu i 4 Słuchacz - absolwent - policjant wariantów odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Po 80 minutach wszystko stało się jasne. Analiza kart odpowiedzi stanowi najlepszy dowód na to, że czas przeznaczony na szkolenie nie poszedł na marne i opuszczający już dziś szkolne mury absolwenci zostali należycie przygotowani do pełnienia Słuchacz - absolwent - policjant służby. Zapewne nie był to ich ostatni pobyt w pilskiej Szkole, ponieważ służba w Policji wymaga od każdego policjanta ciągłego wzbogacania wiedzy i doskonalenia umiejętności zawodowych. Okazją do tego są różnego rodzaju warsztaty i szkolenia specjalistyczne, których wiele realizowanych jest właśnie w Pile.

Słuchacz - absolwent - policjant Słuchacz - absolwent - policjant Słuchacz - absolwent - policjant Słuchacz - absolwent - policjant

(24.07.09)