Koloniści pośród nas

Data publikacji 08.06.2011

I jak tu wierzyć w panujący ogólnie pogląd, że dzieci nie lubią szkoły? Pomimo trwających już od miesiąca wakacji, mieliśmy przyjemność gościć w naszej Szkole 80 dzieci ...

Koloniści pośród nas I jak tu wierzyć w panujący ogólnie pogląd, że dzieci nie lubią szkoły? Pomimo trwających już od miesiąca wakacji, mieliśmy przyjemność gościć w naszej Szkole 80 dzieci w wieku od 6 do 13 lat, które mile spędzają czas w ramach półkolonii organizowanej przez jedną z najstarszych pilskich parafii ? parafię p.w. Świętej Rodziny. Koloniści pośród nas Koloniści, wraz z opiekunem, mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego historii gmachu, w którym od 55 lat funkcjonuje Szkoła. Następnym punktem odwiedzin było zapoznanie się z zasadami bezpiecznego używania broni i sprawdzenie umiejętności strzeleckich na strzelnicy pneumatycznej, z której każdy chętny wyszedł trzymając w ręku własną tarczę. Koloniści pośród nas Dużym zainteresowaniem, z uwagi na ich różnorodne wyposażenie, cieszyły się sale specjalistyczne, w których realizowane są zajęcia dydaktyczne. Dzieci mogły ocenić, czym różnią się te sale w porównaniu z doskonale im znanymi salami lekcyjnymi w ich szkołach. Wiele radości na twarzach odwiedzających przyniosła obecności w sali daktyloskopijnej. Koloniści pośród nas Można było w niej na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają linie papilarne, którymi zapewne wielu z nich do tej pory się nie interesowało, a może nawet nie wiedziało o ich istnieniu. Teraz każdy mógł własny ich odcisk zabrać ze sobą do domu. Opuszczając szkolne mury, zadowoleni koloniści nie powiedzieli żegnamy, ale dziękujemy i do zobaczenia, a więc mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze się spotkamy. My ze swojej strony życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

Koloniści pośród nas Koloniści pośród nas Koloniści pośród nas Koloniści pośród nas

(24.07.09)