Podejrzany i jego majątek pod lupą

Data publikacji 07.06.2011

Cechą odróżniającą warsztaty szkoleniowe od innych form nauczania jest przede wszystkim to, że umożliwiają one doskonalenie konkretnych ...

Podejrzany i jego majątek pod lupą Cechą odróżniającą warsztaty szkoleniowe od innych form nauczania jest przede wszystkim to, że umożliwiają one doskonalenie konkretnych (wyselekcjonowanych, dotyczących z reguły jednego zagadnienia) umiejętności i mobilizują do treningu, który jest gwarancją większej biegłości i trwałości w ich używaniu.

Taki właśnie charakter miała kolejna już edycja warsztatów z zakresu tymczasowego zajęcia mienia ruchomego i zabezpieczenia majątkowego, które zostały zorganizowane wspólnie z Biurem Kryminalnym i Centralnym Biurem Śledczym KGP. Ponadto, w charakterze prelegentów wystąpili przedstawiciele prokuratury, Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz wykładowcy Szkoły.

Celem warsztatów, w których udział wzięli przedstawiciele komend wojewódzkich Policji było m.in. omówienie warunków zabezpieczenia majątkowego i tymczasowego zajęcia mienia ruchomego, wskazanie przedmiotów podlegających tymczasowemu zajęciu oraz określenie działań pozwalających na uzyskanie informacji dotyczących składników majątku osób podejrzanych.

(25.06.09)