Znów czytamy dzieciom

Data publikacji 07.06.2011

Książki niosą ważne i uniwersalne wartości moralne. Ich czytanie, w odróżnieniu od wszechobecnych w dzisiejszym świecie gier komputerowych, w których ...

Znów czytamy dzieciom Książki niosą ważne i uniwersalne wartości moralne. Znów czytamy dzieciom Ich czytanie, w odróżnieniu od wszechobecnych w dzisiejszym świecie gier komputerowych, w których dominuje przemoc, uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Nauczanie wartości moralnych, takich jak uczciwość, szacunek, odpowiedzialność, życzliwość, odwaga, czy sprawiedliwość jest niezwykle ważne i procentuje w przyszłości.

Znów czytamy dzieciom Doskonale wiedzą o tym nasi słuchacze ? wolontariusze, o których pisaliśmy wiele w ostatnim czasie. Znów czytamy dzieciom Słuchacze kursu podstawowego kompanii II i IV po raz kolejny włączyli się w akcję ?Cała Polska czyta dzieciom?, odwiedzając dzieci przebywające na Oddziale Dziecięcym Szpitala Specjalistycznego w Pile. W trakcie pobytu czytano najbardziej popularne bajki: ?Calineczka?, ?Pinokio?, ?Przygody Koziołka Matołka? i wiele innych. Był to również czas, który wolontariusze w mundurach poświęcili na wspólne rozmowy z dziećmi, gry i zabawy, którym nie było końca.

Tradycją stało się już, że słuchacze nigdy nie przyjeżdżają w odwiedziny z pustymi rękoma. Tym razem każde dziecko otrzymało maskotkę lub zabawkę, a biblioteczka oddziałowa wzbogaciła się o nowe bajki. Odjeżdżając, wolontariusze zapowiedzieli, że ideę czytania dzieciom będą kontynuować.

(23.06.09)