Dla starych wyjadaczy i młodych adeptów

Data publikacji 07.06.2011

KSIP, czyli Krajowy System Informacyjny Policji, to potężne narzędzie, stanowiące informacyjny krwioobieg Policji. Jest on stale rozbudowywany i unowocześniany.

Dla starych wyjadaczy i młodych adeptów KSIP, czyli Krajowy System Informacyjny Policji, to potężne narzędzie, stanowiące informacyjny krwioobieg Policji. Jest on stale rozbudowywany i unowocześniany. Współpracuje z wieloma policyjnymi i pozapolicyjnymi systemami informatycznymi. Jednym z nich jest KCIK, czyli Krajowe Centrum Informacji Kryminalnych, stanowiące mechanizm wymiany informacji pomiędzy podmiotami je posiadającymi. Aspektom funkcjonowania tych systemów, możliwościom wykorzystania oraz zasadom obsługi poświęcona była kolejna edycja kursu specjalistycznego obsługi KSIP oraz wykorzystania zasobów informacyjnych KCIK w zakresie zagadnień operacyjno-dochodzeniowych, którego 20 absolwentów (policjantów i pracowników Policji) dzisiaj zakończyło szkolenie.

Dla starych wyjadaczy i młodych adeptów Sprawne funkcjonowanie Policji to nie tylko działania zmierzające do zapobiegania i zwalczania przestępczości. To całe skomplikowane instrumentarium związane z zapewnieniem odpowiednich kadr. Służy temu procedura postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów do służby w Policji (zwana popularnie doborem), system szkolenia i doskonalenia zawodowego. Warto także wspomnieć o działaniach mających na celu właściwy start młodego policjanta w życie zawodowe, po zakończonym szkoleniu podstawowym. Systemowemu rozwiązaniu tej sprawy służy proces adaptacji zawodowej policjanta w okresie służby przygotowawczej. Właściwemu przygotowaniu opiekunów do tego zadania służy zaś kurs specjalistyczny, którego kolejną edycję zakończyło właśnie 16 policjantów.

(19.06.09)