Ośmiorniczka

Data publikacji 07.06.2011

Urządzenie służące do przepompowywania gazu z butli do cystern, zwane potocznie ?ośmiorniczką?, przekazała Szkole Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Ośmiorniczka Urządzenie służące do przepompowywania gazu z butli do cystern, zwane potocznie ?ośmiorniczką?, przekazała Szkole Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Ośmiorniczka ?Ośmiorniczka? wykorzystywana jest przez przestępców do nielegalnego wprowadzania do obrotu gospodarczego gazu przeznaczonego na cele grzewcze jako paliwa do pojazdów mechanicznych. Urządzenie zostało zabezpieczone na miejscu popełnionego przestępstwa. Eksponat wykorzystany zostanie jako pomoc dydaktyczna na kursach specjalistycznych w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej.

(16.03.09)