Uczymy jak ratować ludzkie życie

Data publikacji 07.06.2011

Kolejna grupa policjantów rozpoczęła szkolenie na kursie specjalistycznym z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych.

Uczymy jak ratować ludzkie życie Kolejna grupa policjantów rozpoczęła szkolenie na kursie specjalistycznym z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych. W tym roku, w ciągu sześciu edycji kursu, przeszkolonych zostanie 60 funkcjonariuszy z całego kraju, którzy wykonują zadania w sytuacjach zagrożenia życia. Program szkolenia zawiera m.in. postępowanie ratownicze na miejscu zdarzenia, przygotowanie poszkodowanego do ewakuacji i transportu oraz postępowanie z rannym. Szkolenie prowadzi instruktor ratownictwa medycznego - mł. asp. Sławomir Butkiewicz. Zajęcia odbywają się w pracowni pierwszej pomocy wyposażonej w specjalistyczny sprzęt medyczny.

(10.03.09)