Stop cyberprzestępcom

Data publikacji 07.06.2011

W Szkole gościł podinspektor Dariusz Borkowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Ekspert z Wydziału Łączności i Informatyki podzielił się ze ...

Stop cyberprzestępcom W Szkole gościł podinspektor Dariusz Borkowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Ekspert z Wydziału Łączności i Informatyki podzielił się ze słuchaczami kursu specjalistycznego PG swoim wieloletnim doświadczeniem w zakresie zabezpieczania sprzętu komputerowego i dowodów cyfrowych. Stop cyberprzestępcom Przedstawił również najnowsze metody badawcze i identyfikacyjne komputerów oraz innych nośników informacji. Ciekawa dyskusja dotyczyła taktyki zwalczania przestępczości teleinformatycznej. Polska policja ma coraz więcej sukcesów w walce z cyberprzestępcami, rozwija w tym zakresie współpracę z Interpolem i Europolem oraz innymi instytucjami zajmującymi się problematyką zwalczania przestępczości komputerowej.

(09.03.09)