Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

Data publikacji 07.06.2011

Po ponad 31 latach służby pożegnał się z mundurem mł. insp. Bolesław Wegenke. Przez większą część swojej służby inspektor Wegenke związany był ze Szkołą Policji w Pile, ....

Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa Po ponad 31 latach służby pożegnał się z mundurem mł. insp. Bolesław Wegenke. Przez większą część swojej służby inspektor Wegenke związany był ze Szkołą Policji w Pile, gdzie realizował przede wszystkim zadania dydaktyczno-wychowawcze związane ze szkoleniem i doskonaleniem zawodowym policjantów. Swoją karierę zawodową rozpoczął od stanowiska wykładowcy, a kontynuował jako starszy wykładowca w różnych komórkach dydaktycznych Szkoły. Od dwóch lat wykonywał obowiązki radcy do spraw zarządzania jakością.

Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa Mł. insp. Bolesław Wegenke pełnił również służbę poza granicami kraju. W latach 1996 - 2006 siedmiokrotnie brał udział w misjach pokojowych pod auspicjami ONZ - w Bośni i Hercegowinie, gdzie jako jeden z nielicznych w Europie uczestniczył w organizacji pierwszych demokratycznych wyborów, był komendantem jednej z tamtejszych jednostek policyjnych, a także szefem grupy oficerów policji kryminalnej z różnych państw, oraz w Kosowie w Polskiej Jednostce Specjalnej Policji oraz w Polskim Kontyngencie Policyjnym Tymczasowej Misji Administracyjnej ONZ.

Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa W trakcie wieloletniej służby inspektor Wegenke został wyróżniony m. in. ZłotymSrebrnym Krzyżem Zasługi, BrązowąSrebrną Odznaką Za Zasługi w Ochronie Porządku Publicznego oraz medalem ONZ Za Zasługi w Misjach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Mł. insp. Bolesław Wegenke jest człowiekiem o wysokiej kulturze osobistej, skromnym i zawsze gotowym do pomocy. Jak sam twierdzi, kończąc służbę w Policji nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

(27.02.09)