Nowe oblicze pracowni komputerowych

Data publikacji 07.06.2011

W ostatnim czasie, nasza Szkoła wzbogaciła się o nowoczesne środki dydaktyczne - dwie tablice interaktywne i zestawy komputerowe.

Nowe oblicze pracowni komputerowych W ostatnim czasie, nasza Szkoła wzbogaciła się o nowoczesne środki dydaktyczne - dwie tablice interaktywne i zestawy komputerowe. Dokonano całkowitej wymiany sprzętu komputerowego będącego na wyposażeniu czterech sal informatycznych. Zupełnym novum, wzbudzającym ogromne zainteresowanie wśród kadry i słuchaczy, są tablice interaktywne dające szerokie spektrum możliwości edukacyjnych. Tablica interaktywna to urządzenie, które przypomina dużą białą tablicę, jednak w odróżnieniu od niej, umożliwia współdziałanie z podłączonym do niej komputerem oraz projektorem multimedialnym. Osoba korzystająca z tablicy może za jej pomocą obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze.

Interaktywna tablica zazwyczaj dysponuje też własnym specjalistycznym oprogramowaniem, które umożliwia przygotowanie zasobów do wykorzystania podczas wykładu, ćwiczeń czy prezentacji. Zajęcia można wcześniej zaplanować i zapisać w komputerze. Oprogramowanie tablicy obejmuje specjalnie opracowany zestaw elementów graficznych oraz szablonów. Utworzone materiały, mogą być zapisane na dysku komputera. Później można je przesłać pocztą elektroniczną, ponownie odtworzyć na kolejnych zajęciach lub wydrukować.

Nowe oblicze pracowni komputerowych Nowe oblicze pracowni komputerowych Nowe oblicze pracowni komputerowych Nowe oblicze pracowni komputerowych

(30.01.09)