Zwalczanie przestępczości narkotykowej

Data publikacji 07.06.2011

Od poniedziałku gościmy w Szkole uczestników pierwszej edycji warsztatów szkoleniowych poświęconych zwalczaniu przestępczości narkotykowej.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej Od poniedziałku gościmy w Szkole uczestników pierwszej edycji warsztatów szkoleniowych poświęconych zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Organizacja przedsięwzięcia jest reakcją na potrzeby jednostek terenowych związane z planowanym wyodrębnieniem komórek organizacyjnych zajmujących się zwalczaniem tej kategorii przestępstw.

Program warsztatów zakłada realizację zagadnień z zakresu klasyfikowania i badań narkotyków, likwidacji i oględzin laboratorium produkującego narkotyki, błędów popełnianych w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych w tych sprawach, postępowania w przypadku ujawnienia narkotyków oraz wykorzystania metod pracy operacyjnej w zwalczaniu przestępczości narkotykowej.

Do udziału w realizacji warsztatów zaproszeni zostali: ekspert Wydziału Fizykochemii CLK KGP, prokurator rejonowy w Trzciance, sędzia Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Pile, wykładowcy z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach z psem służbowym szkolonym w zakresie wykrywania narkotyków, funkcjonariusz z CBŚ Zarząd we Wrocławiu oraz funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego KWP w Kielcach zajmujący się problematyką wykrywania przestępstw narkotykowych.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej Zwalczanie przestępczości narkotykowej Zwalczanie przestępczości narkotykowej

(26.01.09)