Ćwiczenie czyni mistrza

Data publikacji 07.06.2011

Mając ambicje właściwego wykonywania swojej profesji, musimy czasem krytycznie spojrzeć na siebie, stwierdzając, że kto stoi w miejscu, ...

Ćwiczenie czyni mistrza Mając ambicje właściwego wykonywania swojej profesji, musimy czasem krytycznie spojrzeć na siebie, stwierdzając, że kto stoi w miejscu, ten się cofa. Chcąc sprostać wysokim wymogom, stojącym przed policyjnym nauczycielem, musimy się nieustannie rozwijać. Temu służy między innym doskonalenie zawodowe, które przybiera różne formy. W kursach specjalistycznych w roku 2008 uczestniczyło 6 policjantów Szkoły, w szkoleniach z udziałem specjalistów zagranicznych 5, natomiast w kursach i konferencjach 135. Wielki walor prezentują praktyki zawodowe, w których w ubiegłym roku uczestniczyło 14 wykładowców, odświeżając praktyczne aspekty realizacji zadań służbowych przez policjantów.

Codzienne zadania realizowane w Szkole wymagają także codziennego podnoszenia kwalifikacji, które organizowane jest lokalnie poprzez szkolenia i instruktaże oraz doskonalenie umiejętności w zakresie sprawności fizycznej i wyszkolenia strzeleckiego.

Nauczyciele policyjni podnoszą kwalifikacje także poprzez studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe i doktoranckie. W ubiegłym roku kształcenie na tych poziomach zakończyło 15, kolejne 15 kontynuuje je.

Ćwiczenie czyni mistrza Ćwiczenie czyni mistrza Ćwiczenie czyni mistrza Ćwiczenie czyni mistrza

(20.01.09)