Hej kolęda, kolęda - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Hej kolęda, kolęda

Data publikacji 07.06.2011

Chór Halka z Pilskiego Domu Kultury - jeden z najstarszych chórów w Wielkopolsce - wystąpił w Szkole z koncertem kolęd i pastorałek.

Hej kolęda, kolęda Chór Halka z Pilskiego Domu Kultury - jeden z najstarszych chórów w Wielkopolsce - wystąpił w Szkole z koncertem kolęd i pastorałek. Na występ licznie przybyli mieszkańcy Piły oraz słuchacze kompanii 2 i 4, dla których był to koncert powitalny. Chórzyści, pod batutą Elżbiety Sujki, wykonali wiązankę pieśni bożonarodzeniowych. W programie znalazły się między innymi takie utwory jak: Wśród nocnej ciszy, Cicha Noc, Dzieciątko się narodziło, Bracia patrzcie jeno, Nie było miejsca i wiele, wiele innych.
Hej kolęda, kolęda Podczas koncertu wystąpiła także aktorka Młodzieżowego Teatru Dramatycznego, działającego przy Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej - Łucja Szczelczyk, która opowiadała o zwyczajach ludowych związanych z kolędowaniem. Wystąpiły również post. Malwina i Małgorzata Witczak z kompanii 4. Zaśpiewały dwie kolędy: Bóg się rodzi i Lulaj Go Matko, lulaj. Post. Malwina Witczak, wykonała kilka skomponowanych przez siebie melodii.

Hej kolęda, kolęda Chór Halka działa od roku 1917. W repertuarze chóru znajduje się wiele pieśni o różnym charakterze (kościelnych, patriotycznych, biesiadnych, rozrywkowych i innych). Zespół aktywnie i chętnie uczestniczy w imprezach organizowanych przez miasto i Pilski Dom Kultury. Chór Halka jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Do artystycznego dorobku chóru należy wiele nagród i wyróżnień za udział w konkursach i przeglądach oraz za prowadzoną działalność kulturalną.

Hej kolęda, kolęda Hej kolęda, kolęda Hej kolęda, kolęda Hej kolęda, kolęda
Hej kolęda, kolęda Hej kolęda, kolęda Hej kolęda, kolęda Hej kolęda, kolęda

(16.01.09)